Rewolucja 0G w Finlandii

W Finlandii, gdzie zasięg sieci 0G wynosi już 85%, rozwiązania tzw. inteligentnych biur są na dobrej drodze, aby stać się tak popularne, jak tzw. inteligentnych domów.

 
Między innymi o tym ,owa o tym na poniższym filmie opowiadającym o tym, jakie zadziwiające zmiany zachodzą w biurach w całej Finlandii od czasu rewolucji 0G.
 
Dzięki technologii 0G, wiele fińskich firm zmniejszyło koszty zużycia wody i energii oraz konserwacji i bezpieczeństwa budynków. To bardzo istotne w kraju, w którym temperatury często spadają poniżej zera.
 

Czujniki w minutę

Instancja czujników zajmuje tylko minutę. To dzięki temu, że nie potrzebują baterii, urządzeń zasilających ani infrastruktury IT. Maija Patjas, Director of Workplace Management Services w Rapal, firmie zajmującej się rozwojem inteligentnych biur, może łatwo umieścić czujniki 0G pod każdym biurkiem w firmie, dzięki czemu może monitorować miejsca pracy w czasie rzeczywistym. Pracownicy wiedzą, gdzie jest dostępne biurko, nie muszą się martwić o włączenie oświetlenia w pomieszczeniu, czy klimatyzacji. To wszystko jest za nich robione automatycznie, a oni mogą skupić się tylko na pracy.
Większość firm nie potrzebuje szybkich i dużych sieci, które są skomplikowane w utrzymaniu i energochłonne. Tak naprawdę potrzebują niezawodnej, taniej i energooszczędnej sieci 0G. W urządzeniach 0G nie ma niepotrzebnych funkcji. Dzięki tak prostym rozwiązaniom, biuro może zaoszczędzić nawet 15% kosztów energii.