Witamy Alek Chudy

Aleksander Chudy, ekspert zarządzania marketingiem, sprzedażą oraz konsultant biznesowy z ponad 18-letnim doświadczeniem dołączył do Sigfox Poland, obejmując tym samym stanowisko Dyrektora Handlowego. Swoje szlify zdobywał w międzynarodowych przedsiębiorstwach, w tym: KraftHeinz, L’Oreal, Danone Waters, PepsiCo, Nestlé, Dr.Oetker oraz Unilever. Wielokrotnie udowodnił swoje kompetencje w zakresie operacyjnego zarządzania biznesem i planowania strategicznego.

Jego mocną stroną jest budowanie wartości firmy na bazie wszystkich obszarów modelu “4P”, co również jest jego zadaniem w Sigfox Poland. Ponadto Aleksander jest odpowiedzialny za rozwój współpracy z klientami, którzy poszukują efektywnych kosztowo wdrożeń mających na celu racjonalizację oraz optymalizację ich procesów dzięki zastosowaniu technologii Sigfox.

3 pytania do Aleksandra

Dlaczego Sigfox Poland?

A: Od lat buduję moje doświadczenie wokół wykorzystywania wiedzy, narzędzi i rozwiązań by zwiększać efektywność zespołów. Rozwój technologiczny i możliwości cyfrowego świata pozwalają nam wchodzić dużo dalej i głębiej niż do tej pory. Dla mnie osobiście będzie to możliwość rozwoju i poszerzenia swojej wiedzy w obszarze internetu rzeczy. Projekty, które w tej chwili rysują się na horyzoncie, napędzają mnie energią do działania.

Jakie rozwiązanie IoT będzie miało największe znaczenie dla biznesu w 2021?

A: Myślę, że w bieżącym roku będziemy mówili najwięcej o dwóch obszarach. Pierwszym jest efektywność wykorzystywanych powierzchni biur, w których przyjdzie nam pracować. Sytuacja związana z pandemią Covid-19 wywróciła model pracy do góry nogami i zmierzamy w kierunku pracy hybrydowej (potwierdzają to różne badania, np. raport EY). Wobec tego, zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe zmaleje, wzrośnie potrzeba monitorowania zajętości biurek czy ich zdalnego rezerwowania przed przyjazdem do biura. Drugi obszar to kontrolowanie warunków w całym łańcuchu zimna. Nowe wymogi i regulacje powodują, że coraz więcej producentów i logistyków szuka rozwiązań w nowych technologiach. Narzędzia automatyzujące oba obszary z sukcesem zostały już wdrożone u kilku klientów Sigfox, poprawiając ich efektywność operacyjną. Oczywiście nie oznacza to, że inteligentny magazyn, monitorowanie mediów czy monitorowanie w transporcie zostaną odłożone na bok. Przewiduję, że także te obszary będą się rozwijać w Polsce.

Jaki nawyk pomaga najbardziej w prowadzeniu biznesu i dlaczego?

A: Dla mnie osobiście są dwa, nawzajem się uzupełniające nawyki: systematyczność oraz cierpliwość. Codzienna, systematyczna praca, która prowadzi nas do celu, nie od razu pokazuje wyniki. Na sukces trzeba zapracować, cierpliwie wykonując kolejne kroki by go osiągnąć.