Firma Deutsche Post DHL w samych Niemczech dostarcza 5 mln paczek… każdego dnia roboczego. Dlatego, w 35 centrach kurierskich DHL w Niemczech i krajach sąsiednich, na 250.000 wózkach do transportu paczek zainstalowane zostaną inteligentne urządzenia śledzące SigFox.

To rozwiązanie zapewni dokładne informacje o ich lokalizacji i ruchu – w dowolnym miejscu w Europie. Dzięki temu poprawi się jakość usług dla klientów DHL i obniżą koszty operacyjne dzięki lepszemu zarządzaniu sprzętem. A to wszystko za ułamek obecnych kosztów ponieważ żywotność takich trackerów przekracza 10 lat. 

Deutsche Post DHL Group, wiodąca firma logistyczna w Niemczech, ALPS Electric Europe GmbH, jeden z największych developerów i producentów urządzeń elektromechanicznych oraz Sigfox, wiodący dostawca usług internetowych w zakresie IoT, podpisali umowę partnerstwa w celu optymalizacji poszczególnych procesów w łańcuchu dostaw niemieckiej sieci kurierskiej DHL poprzez systematyczne stosowanie urządzeń śledzących.

Jako lider na niemieckim rynku paczek, DHL dostarcza około pięciu milionów przesyłek w Niemczech każdego dnia roboczego. Aby niezawodnie przetwarzać te ilości, niezbędne są zazębiające się procesy operacyjne. Wymagany sprzęt, na przykład tysiące wózków, w których przewożone są paczki, musi być dostępny codziennie w wystarczającej liczbie, zarówno w magazynach dużych klientów, jak i w 35 centrach kurierskich DHL w całych Niemczech i krajach sąsiednich. Aby zapewnić, że będzie to trwała sytuacja, około 250 000 wózków do transportu paczek DHL zostanie stopniowo wyposażonych w inteligentne urządzenia śledzące, aby zapewnić dokładne informacje o ich lokalizacji i ruchu. „Przejrzystość, którą zyskujemy dzięki zastosowaniu nowych urządzeń, przyczyni się do dalszej poprawy jakości usług dla naszych klientów i obniżenia kosztów operacyjnych dzięki lepszemu zarządzaniu sprzętem”, powiedział Thomas Schneider, Chief Production Officer Post & Parcel Germany w Deutsche Post DHL Group.

Urządzenia śledzące umożliwiają teraz zdigitalizowane zarządzanie i lokalizację tego sprzętu – w dowolnym miejscu w Europie. Ludovic Le Moan, CEO i Co-founder Sigfox, cieszy się z partnerstwa z DHL. „Nasza współpraca z ALPS Electric Europe GmbH w celu spełnienia oczekiwań DHL była niesamowitym doświadczeniem, które utorowało drogę przyszłemu przemysłowemu IoT. Masowa produkcja wymaga długich procesów projektowania i testów. Ten projekt jest kamieniem milowym w kierunku miliardów podłączonych urządzeń w sieci 0G. Dlatego widzimy ogromny potencjał w tym partnerstwie ”.

Sascha Kunzmann, Senior Manager w ALPS Electric Europe GmbH, jest również przekonany, że partnerstwo ma obiecującą przyszłość. „Wspólnie możemy pokazać, że dzięki bardzo bliskiej współpracy między trzema partnerami, systematyczna optymalizacja każdego aspektu działania urządzeń śledzących, zapewni ich długą żywotność przekraczającą dziesięć lat – za ułamek obecnych kosztów. To sprawi, że stosowanie urządzeń śledzących na masową skalę, po raz pierwszy będzie ekonomiczne ”, mówi Kunzmann.