W związku z gwałtownym wzrostem liczby podłączonych urządzeń odnotowanym w ostatnich kwartałach, została podjęta decyzja o wyborze Google Cloud na Partnera do rozwoju oraz migracji infrastruktury chmurowej.

Sigfox, jako największy światowy dostawca sieci LPWAN, przetwarza w każdym miesiącu miliardy wiadomości płynących z milionów obiektów podłączonych do jego sieci. W 2020 roku liczba przesyłanych miesięcznie wiadomości urosła aż o 145%, co obrazuje powód poszukiwań skalowalnego rozwiązania, które będzie w stanie nadążyć za dynamiczną rozbudową portfolio usług wiodącego dostawcy technologii internetu rzeczy.

Wybrano Google Cloud jako podstawę rozwoju sieci 0G Sigfox ze względu na jakość i niezawodność oferowanej technologii, jak również możliwość rozbudowania usług dodatkowych, jak chociażby geolokalizacja.

Przejście do platformy Google Cloud zmieni sposób korzystania z technologii Sigfox przez klientów z wielu obszarach – m.in. logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw, motoryzacji, usługach pocztowych, smart city czy zarządzania nieruchomościami.  Dobrym przykładem jest rozwiązanie Sigfox Auto Parts pozwalające śledzić przy pomocy sensorów kontenery z komponentami wykorzystywanymi do produkcji samochodów – od momentu wysłania ich przez dostawców z różnych krajów do momentu dotarcia do zakładów montażowych. Inną ilustracją może być gromadzenie danych zbieranych z setek tysięcy liczników gazu. Firmy spedycyjne będą w stanie uzyskiwać jeszcze dokładniejsze informacje o lokalizacji, ruchu i stanie floty własnych wózków czy kontenerów. Wszystkie zbierane dane będą od teraz obsługiwane przez Google Cloud.

Frank Siegel, Deputy Chief Executive Officer w Sigfox podkreślił:

“Postawiliśmy na Google Cloud ponieważ podzielamy tą samą potrzebę stymulowania cyfrowej transformacji przedsiębiorstw za pomocą niezawodnych, użytecznych oraz trwałych innowacji. Ta współpraca pozwoli nam stać się światowym liderem w zakresie śledzenia zasobów firm na ich potrzeby.”

Samuel Bonamigo, VP Sales,  EMEA South, Google Cloud:

“Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć lidera rozwiązań IoT, jakim jest Sigfox i zapewnić mu większą elastyczność oraz niezawodność, jakiej potrzebuje, w miarę podejmowania kolejnych kroków na drodze rozwoju. Wykorzystywanie przez Sigfox rozwiązania Google Cloud jest doskonałą ilustracją tego, jak pomagamy innowacyjnym firmom rosnąć, prosperować raz coraz lepiej obsługiwać ich klientów.”